Homepage

Tento server přináší informace o možnostech grantového financování projektů.
Pro přidání tiskové zprávy nebo článku využijte vstup přes encyklopedické heslo organizace, jež grant vypisuje [možnost vyhledání].

Z tiskových zpráv a článků na území NUTS 2

Upozornění - pietní místo pod vrcholem Lysé hory
Poslední květnovou sobotu proběhla tradiční úklidová brigáda u lysohorského kříže na památku obětem Lysé hory.
Počasí na Lysé hoře v květnu 2023
Jaký byl květen na nejvyšším vrcholu Moravskoslezských Beskyd?
Autobusová linka na Lysou horu opět v provozu!
V úterý druhého května začala na Lysou horu opět jezdit rekreační linka Raškovice – Lysá hora, kterou jako jediný dopravce s povolením CHKO Beskydy provozuje společnost 3ČSAD
Upozornění pro cyklisty a turisty
Upozornění pro cyklisty mířící na Lysou horu po asfaltové silnici z Papežova a pro turisty, jež míří na vrchol po červené TZ od Visalají.
Počasí na Lysé hoře v roce 2022
Jaký byl rok 2022 na nejvyšším vrcholu Moravskoslezských Beskyd?
Informace pro běžkaře
Běžecké stopy v okolí Lysé hory a Travného nebudou v aktuální zimní sezóně upravovány!
Mezinárodní festival hudby, adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění letos nabízí unikátní programovou mozaiku. Zahrnuje Otu Baláže, Cigánské Diably, Radůzu, Gustáva Beláčka, Vojenský umělecký soubor Ondráš a mnoho dalších uznávaných umělců a seskupení.
Kysucké múzeum Vás srdečne pozýva na podujatie Deň železnice, ktorý sa bude konať 28. augusta 2022 v Múzeu kysuckej dediny a na Historickej lesnej úvraťovej železnici vo Vychylovke, kde od 13.00 hod. vystoupí v několika vstupech SLPT Valašský vojvoda z Kozlovic.
Odborné exkurze na meteorologické stanici Lysá hora - skupiny od 10 osob
Termín exkurze si žadatel domluví předem s obsluhou MS Lysá hora na tel. 731 640 810 nebo e-mail: meteo.lhora@chmi.cz
Festival Beats for Love, 1. - 4. 7. 2022 industriální areál Dolní Vítkovice Ostrava
[celý text] [Ostrava, zveřejněno 30.06.2022]
Ve dnech 8.-12.12.2021 se úspěšně završil program 23. ročníku Mezinárodního festivalu Souznění. Pořadatelé nabídli řadu koncertů rozdílných žánrů a interprety, z nichž každý sám o sobě oslovil stovky diváků a posluchačů. Část festivalového dění si mohou lidé užít i po skončení festivalu.
Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel
Fenomén Lysá hora
Nakladatelství CPress ze společnosti Albatros Media vydalo publikaci s názvem "Fenomén Lysá hora"
22. ročník Mezinárodního festivalu Souznění, který se 13.12. uzavřel bohatým programem a večerním galakoncertem Alberta Černého s Lake Malawi a Kláry Vytiskové na Hukvaldech, viděly a slyšely tisíce lidí.
Rytířský sál Frýdeckého zámku bude hostit obdivovaného houslového virtuosa Václava Hudečka a fenomenální umělce MF Souznění
Festival Souznění získal přes 50 tisíc korun pro charitu. Peníze pomohou postiženým
Blesk zranil pět turistů
Odpolední bouřka ve čtvrtek 20. 6. 2019 zastihla při sestupu z Lysé hory skupinu sedmnáctiletých školáků v lokalitě pod Větry
Linhartovský zámek je připraven na zahájení turistické sezóny. První návštěvníci si budou moci prohlédnout nové expozice v sobotu 25. května od 10 hodin.
[celý text] [Zámek Linhartovy, zveřejněno 12.05.2019]
Pietní místo na památku obětem Lysé hory
Pietní místo vzniklo v roce 2006 postavením velkého dřevěného kříže pod vrcholem Lysé hory na červené turistické trase z Ostravice.
Souznění - mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel
Souznění - mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel
Oficiální stanovisko KČT k výběrovému řízení na Bezručovu chatu
V reakci na zprávy ve sdělovacích prostředcích a na sociálních sítích, týkající se výběrového řízení na nového nájemce Bezručovy turistické chaty na Lysé hoře zveřejňujeme toto oficiální stanovisko KČT.
O novém nájemci Bezručovy chaty je jasno
Výběrové řízení na nového provozovatele chaty doprovázely rozepře uvnitř turistického sdružení. Klub českých turistů (KČT) už ví, kdo se v dalších letech postará o hojně navštěvovanou Bezručovu chatu na Lysé hoře.
Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 13. až 16. 12. 2018 – Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice (Beskydy), Frenštát pod Radhoštěm, Ostrava-Mariánské Hory
Souznění zpříjemní předvánoční čas.
Veškerý čas na tomto světě je požehnáním, říká Ondřej Ruml, který vystoupí na festivalu Souznění
Jubilejní Souznění nabídne exkluzivní program
DVB-T2 vysílá už i z Lysé hory
V úterý 17. října 2017 byla na vysílači Lysá hora spuštěna technologie vysílající signál přechodové sítě nového systému pozemského digitálního televizního vysílání.
Konec snů o lanovce na Lysou horu, kraj dává přednost Čantoryji a Pradědu
Lanovka na Lysou horu byla jedním z hlavních programových lákadel ODS před loňskými krajskými volbami. Po roce je však jasné, že se turisté na nejvyšší beskydský vrchol lanovkou nesvezou. Krajský úřad od tohoto projektu ustoupil.
Lysá hora – 120 let meteorologických měření a pozorování
Ve dnech 14. a 15. června 2017 proběhla v Bezručově chatě konference pořádaná Českým hydrometeorologickým ústavem a Českou meteorologickou společností ke 120 letům meteorologických měření a pozorování na Lysé hoře.
Pes, přítel člověka?
Návštěvnost Lysé hory roste neuvěřitelným způsobem. Nechci rozvíjet debatu, jestli je to dobře nebo špatně, jestli to přírodě škodí nebo prospívá, chci se jen zmínit o čtyřnohém doprovodu návštěvníků Lysé hory.
Ve dnech 6. - 28. března 2017 navštívil SLPT Valašský vojvoda poprvé jihoamerický kontinent. Pro naši 22 denní pouť jsme si vybrali zemi, kde se setkává vyprahlé pásmo pacifického pobřeží (Costa), sluncem spalující pláže v hlavním městě Limě a blízkém okolí, chladné vysokohorské masivy i rozsáhlé deštné...
Právě dnes v neděli 5. 3. 2017 odjíždějí členové SLPT Valašský vojvoda na 10. Mezinárodní festival MI PEU, který probíhá od 7. 3. - 20. 3. 2017 v hlavním městě Lima.
Každý z nich si prožil svou krizi. Vítězství slavil Zbyněk Cypra
Více než tisícovka vytrvalců pendlovala o víkendu z Ostravice na Lysou horu a zase dolů. Jeden z nejnáročnějších zimních závodů ve střední Evropě Adidas 24 hodin na Lysé hoře nakonec vyhrál Zbyněk Cypra.
S druhou půlí ledna přichází čas oprášit taneční střevíčky a vyrazit na parket. Příležitostí bude i letos dostatek.
[celý text] [Osoblažsko, zveřejněno 19.01.2017]
Nadšenec během roku tisíckrát zdolal Lysou horu, šel i osmkrát denně
Před třemi lety se čtyřiatřicetiletý Michal Kuchař z Dobratic na Frýdecko-Místecku stal členem Klubu přátel Lysé hory. Během uplynulého roku pak její nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd (1323 m.n.m.) pokořil tisíckrát, čímž vytvořil nový rekord.
Polonahý na Lysou horu?
Rozhovor s pravidelným návštěvníkům Lysé hory dobře známým Jendou Čupou
18. ročník Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel 8. - 11. 12. 2016 – Frýdek-Místek, Ostrava, Kozlovice (Beskydy), Kunčice pod Ondřejníkem, Frenštát pod Radhoštěm. 18th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols and Handicrafts – 8th to 11th December...
Na festivalu Souznění ve Frýdku-Místku diváky okouzlila sopranistka Pavla Flámová s Komorním orchestrem Camerata Janáček
18. ročník Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel 8. - 11. 12. 2016 – Frýdek-Místek, Ostrava, Kozlovice (Beskydy), Kunčice pod Ondřejníkem, Frenštát pod Radhoštěm. 18th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols and Handicrafts – 8th to 11th December...
Smutná zpráva
S hlubokým zármutkem oznamujeme všem přátelům a známým, že v pondělí 21. 11. 2016 nás ve věku 79 let navždy opustil dlouholetý kamarád a výborný filmař pan Bohuslav Cihla. Čest jeho památce!
8. - 11. 12. 2016 – Frýdek-Místek, Ostrava, Kozlovice (Beskydy), Kunčice pod Ondřejníkem, Frenštát pod Radhoštěm. 18th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols and Handicrafts – 8th to 11th December 2016
Šéf Horské služby: Lidé vyrážejí do Beskyd nalehko, pak jsou překvapeni
Záchranáři v Beskydech už vyhlížejí zimu. Největší nápor turistů očekávají okolo Vánoc. V tomto období mívají i šedesát až osmdesát výjezdů za týden.
Obec Řepiště realizuje ve druhé polovině roku 2016 obnovu dvou větších ploch veřejné zeleně v centru obce prostřednictvím projektu „Úprava veřejných prostranství v obci Řepiště: lokalita Točna a U mlýnku“.
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 07.10.2016]
Smutná zpráva
S hlubokým zármutkem oznamujeme všem přátelům a známým, že ve čtvrtek 22. 9. 2016 nás ve věku padesáti let náhle opustil skvělý kamarád a velká osobnost Lysé hory, Vláďa Ondruch z meteorologické stanice. Čest jeho památce! "Vláďo, budeš nám všem moc chybět."
Dne 3. 9. 2016 proběhly v areálu U staré řiky pod hasičskou zbrojnicí hned dvě hasičské soutěže.
Dne 22. 7. 2016 proběhla na Petřvaldském rybníku Malé Sedlo „zábavní akce“ pro naše malé hasiče.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 23.08.2016]
Přinášíme pravidelné informace a zprávy pro občany.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 23.08.2016]
Brzy již nastane topná sezóna a všichni provozovatelé spalinových cest by se měli snažit o to, aby se nedostali do smutné statistiky požárů způsobených komíny.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 23.08.2016]
V týdnu od 8. do 14. srpna 2016 bude z důvodu opravy povrchu silnice č. II/464 omezen provoz na ulicích Lidická a Ostravská a na přilehlých komunikacích v Příboře.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 08.08.2016]
Hokejisté HC SDH Petřvald společně s SDH Petřvald uspořádali pro děti z dětského domova v Hrabové zábavný sportovní den Hurá na prázdniny.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 29.07.2016]
Dne 25 6 2016 se ve sportovním areálu TJ Petřvald na Moravě konal Sportovní den.
Doba zvýšeného nebezpečí vzniku požáru
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 19.07.2016]
První prázdninový pátek bylo na hřišti v Petřvaldíku živo a veselo.
V Bartošovicích se uskuteční v sobotu 27. 8. 2016 13. ročník soutěže Ocelový muž, ocelová žena, letos navíc jako "ocelácké" finále Mistrovství ČR ve fyzické kondici s bonusem 100 bodů za účast.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 12.07.2016]
V neděli 26. 6. 2016 se v zasedací místnosti obecního úřadu sešli příznivci deskových her.
Dne 21.5.2016 se ve Vlkovicích uskutečnilo okresní kolo soutěže Zlatá srnčí trofej a mladý ochránce přírody.Jedná se o soutěž jednotlivců a tříčlených družstev zaměřenou na myslivost a ochranu přírody.
[celý text] [Myslivecký spolek Petřvald, zveřejněno 21.06.2016]
V úterý 24. května proběhl už 3. ročník akce Celý Petřvald čte dětem.
Přinášíme pravidelné zprávy a informace pro občany.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.06.2016]
Dne 3.6. proběhl v areálu pod hasičskou zbrojnicí v Petřvaldě už XII. ročník memoriálu Jana Blahuta. Tedy noční hasičská soutěž v požárním útoku.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.06.2016]
Dne 1. 6. 2016 odpoledne se nad Petřvaldem strhla průtrž mračen, která způsobila lokální malou bleskovou povodeň.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.06.2016]
V sobotu 30. dubna 2016 v předvečer prvního máje se v Petřvaldíku konala každoroční akce Stavění máje. V letošním roce v rámci podvečerního programu proběhlo i obecní kolo v koštování pálenek ročník 2015.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.06.2016]
Školní rok v mateřské škole se pomalu chýlí ke konci. Pro nové děti to byl rok seznamování, pro nastávající školáky zase rok přípravy na vstup do 1. třídy.
[celý text] [Mateřská škola, zveřejněno 16.06.2016]
Branný den se konal v okolí řeky Lubiny dne 31. 5. 2016.
[celý text] [Mateřská škola, zveřejněno 16.06.2016]
Opět se blíží prázdniny a s nimi spousta volného času pro děti. A aby děti tento svůj volný čas využily bezpečně a ve zdraví, je hlavně na rodičích, aby svým ratolestem (a také sobě) připomněli pravidla, jak se chovat nejen v přírodě, ale i doma.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 14.06.2016]
Proč napouštět bazén zdlouhavě z vodovodu, když jej můžete napustit pohodlně z cisterny!
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 09.06.2016]
Období přelomu jara a léta, čas nejkratších nocí a nejbujnějšího růstu vegetace je nejčastějším obdobím zrození nových životů v přírodě. Právě proto byl měsíc červen vybrán jako měsíc myslivosti a tato tradice byla založena už v roce 1959.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 09.06.2016]
V červenci loňského roku jsme získali dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje, dotační program Podpora obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje 2015 ve výši 125.000,- Kč na projekt „Rekonstrukce veřejných ploch před kostelem v Řepištích“.
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 09.06.2016]
Naši mladí krasojezdci, Tomáš Frydecký a Filip Jordán, se 28.5.2016 zúčastnili finále Mstrovství České Republiky v krasojízdě žactva, které se konalo v Brně.
[celý text] [TJ Petřvald na Moravě, zveřejněno 07.06.2016]
Lysohorská nej...
Obujte boty a zažijte netradiční výstup s průvodcem na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, Lysou horu
V rámci dotačního programu Podpora obnovy a rozvoje venkova Ministerstva pro místní rozvoj, dotační titul č. 2 Podpora zapojení dětí a mládeže do komunitního života v obci, jsme získali dotaci 398.996,- Kč na výstavbu dětského hřiště „U Mlýnku“, ul. Selská.
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 06.06.2016]
Ve středu 25. 5. 2016 proběhlo v obřadní síni obecního úřadu slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.
Rodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů.
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 31.05.2016]
15. ročník Pooderského koštování proběhl v sobotu 14. 5. v Bartošovicích.
[celý text] [Region Poodří, zveřejněno 18.05.2016]
Rodinné dovolené spojené s cestováním do zahraničí znamenají i vyřizování cestovních dokladů. Co vše je potřeba zařídit při cestování s dětmi? Věděli jste například, že i děti mohou do členských států Evropské unie a dalších vybraných evropských zemí cestovat na vlastní občanský průkaz?
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 16.05.2016]
Květen je v přírodě měsícem květů a jejich vůní a také prvních mláďat. Kvetou duby, jeřáby, kaštany, akáty, hlohy a z dalekých cest přilétají poslední opozdilí tažní ptáci. Jedním z takových opozdilců, který přilétá na přelomu dubna a května je i méně známá obyvatelka našich polí křepelka polní.
[celý text] [Myslivecký spolek Petřvald, zveřejněno 16.05.2016]
V sobotu 30. dubna 2016 petřvaldští hasiči po letech obnovili starou tradici stavění májky.
V neděli 10. 4. 2016 proběhl v kostele sv. Mikuláše v Petřvaldě Benefiční koncert pro Itibo.
[celý text] [Farní úřad Petřvald, zveřejněno 13.05.2016]
Krásná drobná kytička, kterou nezkušené oko snadno přehlédne, přesto natolik nezaměnitelná, že ji lze poznat i z okna vlaku. A to může být její porost tvořen rostlinkami, které mají stonek široký sotva jako nit, která se vám párá na kalhotách a měřit kolem 5 cm. Nevěříte?
[celý text] [Osoblažsko, zveřejněno 12.05.2016]
V sobotu 30. dubna uspořádal oddíl volejbalu při TJ Petřvald již tradiční pochod Petřvaldská šerpa. Po loňském úspěchu měl i letošní ročník start a cíl v areálu Petřvaldské přehrady Malé Sedlo. Trasa o délce zhruba osmi kilometrů vedla směrem na Trnávku, Starou Ves a zpět.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 12.05.2016]
Vážení spoluobčané, rádi bychom Vám představili zavedenou pečovatelskou službu Centra sociálních služeb Ostrava, o. p. s., která funguje od října 2013.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 11.05.2016]
16. dubna 2016 se uskutečnila pěvecká soutěž Sedlnická sněženka, které se zúčastnilo sedm děvčat z mateřské školy.
[celý text] [Mateřská škola, zveřejněno 11.05.2016]
Kotlíkové dotace - teď se o nich mluví snad všude. Vláda vyčlenila 9 miliard. Na první pohled to vypadá jako pořádná suma. Ve skutečnosti to ale znamená, že s pomocí dotace se u nás vymění zhruba 100 tisíc kotlů z 350 tisíc, které budou potřeba vyměnit. Kdo dnes zaváhá, dotaci na nový kotel nedostane....
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 04.05.2016]
Informaci Finančního úřadu Kopřivnice k platbě dani z nemovitosti od roku 2016 najdete níže v přiložených dokumentech.
[celý text] [Obecní úřad Obce Petřvald, zveřejněno 04.05.2016]
Obecní knihovna v Petřvaldě uspořádala v pátek 1. 4. 2016 už čtvrtý ročník Noci s Andersenem, tentokrát inspirovaný knihou Broučci J. Karafiáta.
V pátek 25. března 2016 proběhla ve společenské místnosti hasičárny v Petřvaldě přednáška astrologa pana Milana Gelnara.
Obecní knihovna v Petřvaldě požádala v rámci dotačního programu Ministerstva kultury Knihovna 21. století o podporu na projekt Živá knihovna, který zahrnuje realizaci kulturních a vzdělávacích akcí v knihovně v roce 2016.
Přinášíme pravidelné zprávy a informace pro občany.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 26.04.2016]
Po naučných stezkách...
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 26.04.2016]
Hledá se korepetitor pro ONDRÁŠEK!!!
Ubytování na Lysé hoře
Ubytování na Lysé hoře nabízí Bezručova chata (KČT), Chata Emila Zátopka Maraton a Chata Emila Zátopka Desítka (AK 1324)
První dubnovou sobotu uspořádal oddíl sálové cyklistiky při TJ Petřvald na Moravě, z.s. 5. kolo Českého poháru v krasojízdě žactva a juniorů, kterého se zúčastnili závodníci z celé republiky.
[celý text] [TJ Petřvald na Moravě, zveřejněno 12.04.2016]
Zápis se uskuteční ve středu 18. 5. 2016 od 8.30 do 15.00 h v budově MŠ.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 11.04.2016]
Mendelova univerzita v Brně a Institut celoživotního vzdělávání nabízejí studium dvouletého cyklu univerzity třetího věku na pobočce Mendelovy univerzity v prostorách Střední školy zemědělské a přírodovědné v Rožnově p. R.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 11.04.2016]
Pořekadlo:“ březen za kamna vlezem, duben ještě tam budem“, zřejmě tento rok platit nebude, jaro je tady a svou vládu si už nenechá vzít.
[celý text] [Myslivecký spolek Petřvald, zveřejněno 11.04.2016]
Informace Hasičského záchranného sboru MSK.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 31.03.2016]
Každé pondělí od dubna do června 2016 vždy od 15.00 do 15.45 h se bude v prostorách MŠ konat adaptační program pro děti.
[celý text] [Mateřská škola, zveřejněno 15.03.2016]
Dne 12. března 2016 mladí hasiči pronajali z vlastních finančních zdrojů, vydělaných na Erbovních slavnostech, zimní stadion v Kopřivnici.
Den otevřených dveří 19. 3. 2016
Pozvánka z meteorologické stanice Lysá hora
Prosíme občany, kteří bydlí na spodní ulici (od Košatky po křižovatku na Albrechtičky), aby svá vozidla parkovali ve dvorech a nebránili průjezdu traktorům a větším vozidlům.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 10.03.2016]
Přinášíme pravidelnou informací o dění v obci.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 10.03.2016]
Jako každý rok v březnu jaro začíná pomalu, ale jistě klepat na dveře. Rádi bychom vás v pravidelných cyklech informovali, co je v naší přírodě nového a co může všímavý návštěvník pozorovat.
[celý text] [Myslivecký spolek Petřvald, zveřejněno 07.03.2016]
Společnost Severočeské doly a. s. informuje své spotřebitele o akci Finanční podpora od SD", která je spuštěna od 1. 1. 2016.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 25.02.2016]
Vážení spoluobčané, rád bych vás informoval o instalaci nového krmného zařízení pro zvěř v katastru obce Petřvald.
[celý text] [Myslivecký spolek Petřvald, zveřejněno 25.02.2016]
V jarních měsících se uskuteční dvě vzpomínkové akce na počest zesnulého generála Ing. Mikuláše Končického, který se přímo podílel na osvobozování Petřvaldu - 19. 3. 2016 Pochod na Lysou horu (jako Memoriál gen. Mikuláše Končického) a 16. 4. 2015 Pochod po stopách bojovníků za svobodu.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 22.02.2016]
Vážení a milí rodičové, oznamujeme Vám, že zjišťujeme zájem o službu "provozování" dětské skupiny pro Vás a Vaše děti.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 16.02.2016]
Od 28. 2. 2016 bude přes obec Petřvald jezdit autobusová linka č. 333 směr Ostrava - Mošnov a zpět.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 15.02.2016]
Technické služby města Příbora informují, že ve sběrném dvoře na ulici Štramberská č. p. 483 v Příboře (u budovy Technických služeb města Příbora) sbírají také použité potravinářské oleje a vysloužilá průmyslová svítidla
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 15.02.2016]
Římskokatolická farnost Petřvald zve všechny občany ke společné oslavě Velikonoc v roce 2016.
[celý text] [Farní úřad Petřvald, zveřejněno 15.02.2016]
Z důvodu nové legislativy nemůže obec zasílat pozvánky na slavnostní vítání občánků.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 02.02.2016]
Milí spoluobčané, naše obec zpracovává svůj program rozvoje, který by měl navázat na stávající strategický plán a ve kterém chceme vyjasnit priority rozvoje obce a rozvrhnout jednotlivé rozvojové činnosti a projekty na nejbližší roky.
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 01.02.2016]
Využijte dotaci až 150.000,- Kč na pořízení nového kotle nebo tepelného čerpadla a zlepšete životní prostředí v našem kraji.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 01.02.2016]
V prosinci 2015 byl vypsán MŠMT dotační titul STÁTNÍ PODPORA SPORTU PRO ROK 2016 (číslo programu 133510 – „Podpora materiálně technické základny sportovních organizaci“). TJ Petřvald na tento dotační titul musela rychle zareagovat, protože termín podání žádosti byl do 31. 1. 2016.
[celý text] [TJ Petřvald na Moravě, zveřejněno 01.02.2016]
Žádosti o dotaci budou přijímány na Krajském úřadě v Ostravě (osobně na podatelně nebo poštou)
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 28.01.2016]
Mrzlo až praštělo
Přesto otužilec zdolával pět hodin „nahoře bez“ Lysou
14. ledna skončil další ročník Tříkrálové sbírky. Pro Charitu Studénka se koledovalo v 16 obcích, do ulic vyšlo 106 skupinek koledníků.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 26.01.2016]
Kdo přijde nepřipravený, zapláče si, varuje šéf extrémního závodu na Lysou
Extrémní vytrvalostní závod Adidas 24 hodin na Lysé hoře ve dnech 23 - 24. 1. 2016
Dnes, 21. ledna 2016, představitelé Moravskoslezského kraje (hejtman Miroslav Novák, 1. náměstek hejtmana Josef Babka) předali novou techniku Zdravotnické záchranné službě, Hasičskému záchrannému sboru a vybraným obcím Moravskoslezského kraje.
[celý text] [Osoblažsko, zveřejněno 21.01.2016]
Čas kvapí a od zřízení CHKO Poodří uběhne v květnu již dvacet pět let. Rádi bychom Vám proto prostřednictvím zpravodaje nabídli pár informací o území, které máte „za humny“.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.01.2016]
V minulém školním roce knihovna ve spolupráci se školou poprvé realizovala projekt tvůrčího psaní Fantastický deník.
Knihovna v průběhu minulého roku sbírala staré brýle pro projekt Brýle pro Afriku.
V letošním roce dojde k některým změnám týkajícím se likvidace odpadů.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 18.01.2016]
Dne 29. 2. 2016 bude ukončen prodej kuponů k papírovým průkazům ODIS. Od 1. 3. 2016 si budete moci dlouhodobé časové jízdné zakoupit pouze na bezkontaktní čipovou kartu ODISka (případně na původní karty dopravců s omezením).
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 15.01.2016]
V prvních čtrnácti dnech roku 2016 od 1.1.2016 - 14.1.2016 nás opět navštívili koledníci Tříkrálové sbírky.
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 15.01.2016]
Dne 9. 1. 2016 proběhl v sále sokolovny turnaj v karetní hře žolík.
[celý text] [Oddíl ZRTV "HOLKI SOKOLKI", zveřejněno 13.01.2016]
Hokejisté HC SDH Petřvald, hrající městskou ligu neregistrovaných v Kopřivnici, uspořádali v sobotu 19.12.2015 tradiční turnaj o pohár starosty obce Petřvald.
[celý text] [Hokejový klub HC SDH Petřvald, zveřejněno 08.01.2016]
Český červený kříž uděluje Zlatý kříž III. třídy dárcům krve, kteří dovršili počet 80 bezpříspěvkových odběrů.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 08.01.2016]
Nabídka kalendáře
Obzvlášť pro ty, kteří mají rádi Beskydy :-)
Provozní doba na Lysé hoře
Vánoce a Silvestr na Lysé hoře
Nadšenec přemístí lysohorský bufet do údolí
Nadšenec přemístí lysohorský bufet do údolí. Šantán je fenomén, říká
Dne 19.12.2015 se konal v restauraci SOKOLOVNA v Petřvaldě již po patnácté turnaj v MARIÁŠ CUPU PETŘVALD.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.12.2015]
Děkujeme srdečně všem dobrovolníkům, čtenářům, návštěvníkům a příznivcům knihovny za spolupráci a podporu v uplynulém roce. Zároveň přejeme příjemné prožití vánočních svátků a těšíme se na setkání v roce 2016!
Po postupu z okresu do kraje jsme tušili, že budeme bojovat spíše o příčky na konci tabulky, což se bohužel potvrdilo.
[celý text] [Šachový klub, zveřejněno 17.12.2015]
Vážení spoluobčané, závěr roku je vždy časem pro bilancování toho co se povedlo udělat, i toho co nás čeká.
[celý text] [Starosta obce Petřvald, zveřejněno 17.12.2015]
Hodně štěstí, zdraví a životní pohody do roku 2016.
[celý text] [TJ Petřvald na Moravě, zveřejněno 17.12.2015]
V neděli 6. prosince se konala v kostele sv. Mikuláše v Petřvaldě poutní mše svatá za všechny živé a zemřelé farníky a dárce, kteří se zasloužili o opravu našeho kostela od roku 2000.
[celý text] [Farní úřad Petřvald, zveřejněno 17.12.2015]
Páteční odpoledne 27. 11. 2015, které patřilo již tradičnímu „Rozsvěcení vánočního stromu“, dýchlo na všechny účastníky příjemnou vánoční atmosférou. Tu vytvořily především děti mateřské školky a žáci základní školy svým vystoupením, které s nimi připravily jejich paní učitelky.
Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10. - 13. 12. 2015 – Václavovice, Frýdek - Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava. CONSON ANCE 2015 : 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015.
Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10. - 13. 12. 2015 – Václavovice, Frýdek - Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava. CONSON ANCE 2015 : 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015.
Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10.-13.12.2015 – Václavovice, Frýdek - Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava. CONSON ANCE 2015: 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015.
Po postupu z okresu do kraje jsme tušili, že budeme bojovat spíše o příčky na konci tabulky, což se bohužel potvrdilo.
[celý text] [Šachový klub, zveřejněno 10.12.2015]
V sobotu 5. 12. 2015 se v petřvaldské hasičské zbrojnici uskutečnila Mikulášská nadílka pro děti z Dětského domova Ostrava - Hrabová.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 10.12.2015]
Rada obce schválila na své schůzi dne 9. 12. 2015 ceník vývozu popelnic Obce Petřvald pro rok 2016.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 10.12.2015]
9. prosince 2015 se v krnovském Kině Mír uskutečnila kinopremiéra filmu Osoblažka od Daniela Bordovského.
Od 1. 1. 2016 dojde ke změně týkající se daně z nemovitých věcí.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 08.12.2015]
TZ_3 Souznění 2015 - Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel 10. - 13. 12. 2015
Z důvodu zimních měsíců a tím i snížené frekvence využívání sběrného dvora ve Staré Vsi bude jeho provoz omezen.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 04.12.2015]
Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10. - 13. 12. 2015 – Václavovice, Frýdek - Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava. CONSON ANCE 2015 : 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015
Poplatek za biologický odpad
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 01.12.2015]
Oznamujeme občanům, že pravidelný sběr a svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu v r. 2016 proběhne v termínech:
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 01.12.2015]
Poplatek musí občané zaplatit do 30.06.2016, a to buď přímo na obecním úřadě nebo na č.ú. 1682051319/0800, jako var. symbol je nutné uvést číslo popisné domu. Výše poplatku je stanovena obecně závaznou vyhláškou následovně:
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 01.12.2015]
Upozorňujeme držitele psů na povinnost zaplatit poplatek ze psů starších 3 měsíců na rok 2016 v termínu do 30. června 2016.
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 01.12.2015]
Z provozních důvodů bude rehabilitace od 21. 12. 2015 do 1. 1. 2016 zavřená.
[celý text] [Léčebná rehabilitace, zveřejněno 30.11.2015]
„Vzhůru do Beskyd“ stále platí
Zajímavá historie Bezručovy chaty
Protože rok 2015 končí lichým týdnem a rok 2016 začíná také lichým týdnem, bude vývoz popelnic probíhat následovně.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 26.11.2015]
V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech bude ve dnech 24. prosince 2015 až 31. prosince 2015 odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání OP a cestovních dokladů a jejich předávání.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 26.11.2015]
Vyřazení vozidla z provozu (dříve tzv. depozit neboli dočasné vyřazení vozidla).
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 26.11.2015]
Permanentka 2016 - v prodeji od listopadu 2015 u správce tělocvičny
[celý text] [Řepiště, zveřejněno 25.11.2015]
Od 13. 12. 2015 dojde ke změnám v jízdních řádech a v trasách linek autobusů v souvislosti se zprovozněním terminálu Dubina v Ostravě.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 25.11.2015]
Ve 2. pololetí roku 2015 byl v naší obci realizován projekt Zavedení systému kompostování BRO vznikajících v domácnostech v obci Petřvald - CZ.1.02/4.1.00/15.28167 v celkové výši 2 896 213,00 Kč.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 16.11.2015]
Děti z MŠ tančily seniorům a také si užily tradiční lampionový průvod Listopadová světýlka.
V sobotu 31. října 2015 zazářil na obloze jasný bolid
Záznam bolidu z 31. října v 19:05 pořízený stanicí na Lysé hoře
Do čistíren společnosti SmVaK Ostrava dotéká stále více látek, které do odpadních vod nepatří. Způsobují provozní problémy, zvyšují náklady a zatěžují životní prostředí.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 11.11.2015]
Ve čtvrtek 12. a v pátek 13. listopadu 2015 od 8.00 do 17.00 h se budou vydávat kompostéry na zelený odpad.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 11.11.2015]
Pomalu se blíží nový rok a s ním již 16. ročník Tříkrálové sbírky.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 10.11.2015]
Tetřeví odchovna v Krásné
Ochrana kriticky ohroženého tetřeva v Beskydech
Ve čtvrtek 12. listopadu 2015 proběhne na Letišti Leoše Janáčka cvičení Armády České republiky společně se složkami Integrovaného záchranného systému.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 05.11.2015]
Přinášíme přehled vánočních bohoslužeb v Petřvaldě, Trnávce a Mošnově.
[celý text] [Farní úřad Petřvald, zveřejněno 04.11.2015]
Petřvaldská tvůrkyně krásných patchworkových výrobků paní Lenka Dostálová bude vystavovat na zámku ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 02.11.2015]
Hledáte ten nejlepší vánoční dárek pro své blízké? Darujte dárkový poukaz na služby našeho rehabilitačního střediska RehaPoint s.r.o. v Petřvaldě.
[celý text] [Léčebná rehabilitace, zveřejněno 28.10.2015]
LH365
Motivační videoklip
Knihovna ve spolupráci s pedagogy základní školy odstartovala projekty pro děti 1. - 4. třídy ZŠ.
V neděli 4. 10. 2015 se uskutečnil v areálu U Staré řiky turnaj ve hře mölkky.
V pátek 25. 9. 2015 jsme v Petřvaldě přivítali populárního českého autora historických románů PhDr. Vlastimila Vondrušku.
Ve čtvrtek 24. 9. 2015 se v základní škole uskutečnil tradiční podzimní sběr starého papíru.
Obecní úřad Petřvald oznamuje, že byla dokončena obnova katastrálního operátu a tento bude vyložen k veřejnému nahlédnutí v budově OÚ.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.10.2015]
V pondělí 2. listopadu 2015 v 16.00 h proběhne v sále hasičské zbrojnice v Petřvaldě veřejné projednávání územního plánu obce Petřvald.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.10.2015]
Od 1. 10. 2015 mohou občané Petřvaldu a Petřvaldíku ukládat nepotřebné elektrospotřebiče, velkoobjemový a nebezpečný odpad ve sběrném dvoře ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 21.10.2015]
V letošním roce proběhla generální oprava varhan v našem kostele sv. Mikuláše v Petřvaldě. U této příležitosti pořádá farnost koncert, který se uskuteční v kostele sv. Mikuláše v neděli 29. 11. 2015 v 16.00 h.
[celý text] [Farní úřad Petřvald, zveřejněno 19.10.2015]
V sobotu 7. listopadu 2015 se uskuteční v Bartošovicích tradiční akce.
[celý text] [Region Poodří, zveřejněno 16.10.2015]
Mezinárodním festivalem adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění, který letos oslaví své sedmnácté narozeniny. Ve svátečním období 10. - 13. 12. 2015 opět přiláká návštěvníky svým bohatým program, který se bude konat na čtyřech místech Moravskoslezského kraje – Václavovice, Frýdek-Místek,...
Zámek v Linhartovech zve návštěvníky k podzimním prohlídkám - potrvají až do 31. října.
[celý text] [Zámek Linhartovy, zveřejněno 13.10.2015]
Léčebná rehabilitace v Petřvaldě nabízí zájemcům tejpování.
[celý text] [Léčebná rehabilitace, zveřejněno 07.10.2015]
Název projektu: Územní plán Petřvaldu Číslo projektu: CZ.1.06/5.3.00/08.07431 Tento projekt byl financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci
[celý text] [Obecní úřad Obce Petřvald, zveřejněno 29.09.2015]
V pátek 2.října 2015 budou do obce přistaveny nádoby na sběr zeleného kompostovatelného odpadu.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 24.09.2015]
Dne 5.9 se v areálu pod hasičskou zbrojnicí v Petřvaldě uskutečnily dvě hasičské soutěže.
Když se vaše dítě přidá ke skautům, získá především partu kamarádů na celý život. Spolu s ostatními členy oddílu zažije nevšední dobrodružství. Naučí se mnoho užitečných dovedností a stane se samostatnějším.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 16.09.2015]
V pátek 11. září jsem se vydala s našimi druháky do hlavního města na báječný výlet.
Rodiče a zaměstnanci MŠ děkují majiteli Hotelu Sýpka , p. Seberovi , za vstřícnost při hledání řešení nedostatku parkovacích míst u MŠ.
[celý text] [Mateřská škola, zveřejněno 14.09.2015]
Akce představující regionální výroby a regionální značky se uskuteční v pondělí 28. 9. 2015 od 9.00 h na zámku v Bartošovicích a v areálu zámeckého parku.
[celý text] [Region Poodří, zveřejněno 14.09.2015]
Pracoviště léčebné rehabilitace RehaPoint v Petřvaldě nabízí nově zájemcům proceduru lymfatických masáží.
[celý text] [Léčebná rehabilitace, zveřejněno 07.09.2015]
Zpravodaj Speciál a URBANISTICKÁ STUDIE CENTRA OBCE ŘEPIŠTĚ
[celý text] [Obecní úřad Řepiště, zveřejněno 04.09.2015]
Léto skončilo a brzy nastane topná sezóna. Všichni vlastníci a provozovatelé spotřebičů paliv by se tak měli postarat, aby nerozšiřovali smutnou statistiku požárů způsobených komíny.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 03.09.2015]
Jednotka v Petřvaldíku je v kategorii JPO V., tj. jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s místní působností, která zabezpečuje výjezd družstva o zmenšeném početním stavu (3 + 1, 4 hasiči).
Pokud se chcete zapojit do dobrovolné akce, při které budou z vody odstraněny kmeny a naplavené větve a z břehů odpadky, sraz dne 26. 9. 2015 v 8.15 h v Petřvaldíku před mostem přes Odru.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 27.08.2015]
Ředitelství ZŠ v Petřvaldě oznamuje svým žákům, že slavnostní zahájení školního roku 2015/2016 se uskuteční v úterý 1. září v 8 hodin.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 25.08.2015]
Schůzka pro rodiče je ve čtvrtek 27. 8. 2015 od 15.30 h v MŠ (bez účasti dětí).
[celý text] [Mateřská škola, zveřejněno 24.08.2015]
Ministerstvo vnitra ČR vydalo zprávu, že na Czech POINTU dostanou občané ověřený snímek katastrální mapy. Zapomněli však uvést důležitý údaj, že ověřený snímek katastrální mapy dostanou jen z těch katastrů, které byly digitalizovány.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 24.08.2015]
Otevřený dopis organizátorů pro občany obce Petřvald.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 24.08.2015]
V lednu letošního roku proběhl již patnáctý ročník Tříkrálové sbírky, která je největší dobrovolnickou akcí v České republice.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 24.08.2015]
Sportovní spolek Poodří zve všechny zájemce na 1. ročník Běhu Poodřím 12/24 km .
[celý text] [Region Poodří, zveřejněno 24.08.2015]
V týdnu od 10. do 14. 8. 2015 knihovna pořádala Prázdninový týden s programem pro děti.
Stává se již tradicí, že měsíc srpen je pro hasiče z Petřvaldíku velkou události. O to větší byla radost 8.srpna, kdy všichni čekali na slavnostní předání nového dopravního vozidla pro JDH.
[celý text] [Petřvaldík, zveřejněno 16.08.2015]
V sobotu 11. července v 9 hodin, za velice příjemného počasí a v přátelské atmosféře odstartoval v areálu „U staré řiky“ pod hasičskou zbrojnicí druhý ročník soutěže TFA.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 15.08.2015]
Bylo vyhlášeno 1. kolo příjmu Žádostí v rámci Programu rozvoje venkova, které je zaměřeno na investice do zemědělských podniků, zemědělských produktů, lesnické infrastruktury, techniky a technologie pro lesní hospodářství a zpracování zemědělských produktů.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 06.08.2015]
Kurz se koná 13. 8. 2015 od 10.00 do 17.00 h v Bartošovicích na zámku.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 06.08.2015]
Územní studie 2012
[celý text] [Obecní úřad Řepiště, zveřejněno 27.07.2015]
V první polovině letošního roku byl v obci instalován nový rozhlasový systém.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 14.07.2015]
V sobotu 11. 7. 2015 proběhla za krásného letního počasí další Hartovská pouť.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 14.07.2015]
K plánované změně v jízdních řádech a ke změně organizace dopravy dojde až k datu 13. 12. 2015.
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 13.07.2015]
Dne 27 6 2015 se ve sportovním areálu TJ Petřvald na Moravě konal Sportovní den. Již od rána probíhaly turnaje v kopané přípravek a žáků "O Pohár starosty obce Petřvald".
[celý text] [TJ Petřvald na Moravě, zveřejněno 10.07.2015]
V uplynulé sezóně se oddíl věnoval jak sportovní činnosti, tak rekonstrukci zázemí, které je pro další činnost oddílu velmi důležité.
První prázdninovou neděli bylo v Petřvaldíku na hřišti živo a veselo. Starosta hasičů pan Číp společně s trenérem panem Drastichem, připravili pro naše malé hasiče a jejich rodiče zábavné odpoledne, sportovně založené a jak jinak než v duchu hasičském.
[celý text] [Petřvaldík, zveřejněno 09.07.2015]
V pátek 5. června 2015 se v ZŠ v Petřvaldě uskutečnil druhý ročník akce pro mladší školní děti a jejich rodiče.
U článku o účasti hokejistů SDH na MČR amatérů v ledním hokeji nebyla nedopatřením zveřejněna písnička, která vznikla v přátelské atmosféře po cestě do Berouna.
[celý text] [Hokejový klub HC SDH Petřvald, zveřejněno 16.06.2015]
Rada obce projednala na své 7. schůzi dne 18. 3. 2015 cenu za pronájem místností v budově hasičárny v Petřvaldě a Petřvaldíku a ceník za pronájem stanů a lavic. Pronájmy Duhového domečku jsou upraveny usnesením ze 46. schůze rady obce ze dne 22. 1. 2014.
[celý text] [Obecní úřad Obce Petřvald, zveřejněno 16.06.2015]
Osmého května uspořádal oddíl volejbalu při TJ Petřvald již tradiční pochod Petřvaldská šerpa.
Vážení spoluobčané, chci Vás informovat, že byla zahájena II. etapa a tím i závěr opravy střechy kostela sv. Mikuláše v Petřvaldě.
[celý text] [Farní úřad Petřvald, zveřejněno 08.06.2015]
U příležitosti Erbovních slavností v místní části Petřvaldík se uskutečnila Krmášová pouť k sv. Antonínu, které se zúčastnil místopředseda vlády ČR Pavel Bělobrádek a senátor PČR Jiří Carbol.
[celý text] [Farní úřad Petřvald, zveřejněno 08.06.2015]
Lysohorská nej ... aneb co jste ještě nevěděli
Komentované výstupy na Lysou horu v roce 2015
U příležitosti 70. výročí ukončení 2. světové války vznikly tři články, které mají k tomuto historickému období vztah.
[celý text] [Historie obce Petřvald, zveřejněno 02.06.2015]
Koncem dubna uspořádal náš oddíl krasojízdy předkolo Mistrovství ČR v krasojízdě žactva, na které bylo sálovou komisí ČSC nominováno 10 nejlepších žáků a 20 nejlepších žaček z celé republiky, aby si vybojovali účast ve finále MČR v Němčicích nad Hanou. Soutěžilo se v kategorii jednotlivci, dvojice a...
[celý text] [Petřvald, zveřejněno 26.05.2015]
V letošní sezóně klub obsadil 2. místo v kopřivnické 2. hokejové lize a následně se probojoval do Berouna na finále ČR amatérů v ledním hokeji.
[celý text] [Hokejový klub HC SDH Petřvald, zveřejněno 21.05.2015]
Copyright 1998-2023 © infoSystem.cz