Homepage

Tento server přináší informace o možnostech grantového financování projektů.
Pro přidání tiskové zprávy nebo článku využijte vstup přes encyklopedické heslo organizace, jež grant vypisuje [možnost vyhledání].

Podomní prodejci se drze vtírají do bytů a páchají trestnou činnost

Stále častěji se objevuje i v našem regionu trestná činnost, kdy se pod různými záminkami dostávají pachatelé do domácností.
"Tyto krádeže a podvody se neustále opakují.
Terčem pachatelů jsou většinou lidé ve věku nad sedmdesát let, často se zdravotními obtížemi, občané s velkou dávkou důvěřivosti. Zloději a podvodníci využívají jejich snížené pohyblivosti a skutečnosti, že se tito lidé zřídka dostanou do města, kde je možné nakoupit různé zboží do domácnosti. Přicházejí s přikrývkami, nerezovým nádobím, příbory, kuchyňskými noži, povlečením nebo koženým oblečením. V některých případech zboží tito obchodníci skutečně prodávají, ale většinou za mnohem vyšší cenu, než je v obchodní síti běžné. Jindy nabídku věcí používají jen jako zástěrku, aby se dostali do domu, obhlédli domácnost a kradli," informuje npor. Vratislav Hruška, vedoucí slavičínské pobočky Policie ČR.

A jak se bránit?

Nedůvěřujete neznámým lidem!
Nepouštějte cizí osoby do domu nebo bytu!
Jednejte s nimi pouze před dveřmi nebo přes okno.
Nevěřte každému, kdo Vás za dveřmi žádá o možnost si zatelefonovat, použít WC či o jinou pomoc.
Zaměstnance různých firem, jako elektrikáře, plynaře telefonní mechaniky apod., pouštějte pouze v případě, že jste si je sami objednali nebo tyto organizace Vám předem návštěvu oznámily. To se týká i zaměstnanců sociálního zabezpečení. Tito pracovníci se musí prokázat příslušným průkazem.
Pokud k Vám cizí lidé přijedou vozidlem, pokuste se zapamatovat barvu a poznávací značku, popřípadě si ji zapište.
Nabídku zboží od podomních prodejců, pokud o ni máte zájem, si prohlédněte pouze venku, neboť tyto osoby, pokud je vpustíte do domu, se dopouštějí krádeží.
Nepřechovávejte doma větší finanční hotovost.
Máte-li podezření, že se děje cosi podezřelého, zavolejte okamžitě na bezplatnou linku policie 158.
Zveřejněno 04.03.2008 v 10:35 hodinCopyright 1998-2022 © infoSystem.cz