Homepage

Tento server přináší informace o možnostech grantového financování projektů.
Pro přidání tiskové zprávy nebo článku využijte vstup přes encyklopedické heslo organizace, jež grant vypisuje [možnost vyhledání].

Vánoční strom 2007

V letošním roce připravilo město Slavičín již čtrnácté rozsvěcování vánočního stromu.
Každým rokem se daří zajistit strom z nabídky našich spoluobčanů. I letos máme překrásný strom ze zahrady od pana Antonína Gbelce z Divnic, kterému touto cestou děkujeme.

Rozsvěcování vánočního stromu přiláká na Horní náměstí vždy velký počet návštěvníků. Po celý den probíhá na podiu kulturní program, kde se prezentují mateřské školy, základní školy, gymnázium, střední odborná škola, Charita sv. Vojtěcha, mažoretky, taneční skupiny, děti z dětského domova. Těmto všem patří velký dík za to, že i přes nepřízeň počasí dovedli zúročit svoje celoroční trénování textů, písní, tanců. V letošním roce se představilo na 240 účinkujících.
A co by to bylo za rozsvěcování, kdyby nestálo na náměstí dřevěné městečko s živým Betlémem a ovečkami. Všichni příchozí si mohli zavzpomínat na staré lidové zvyky a zároveň si vyzkoušet lití olova do vody, pouštění svíčky v ořechové skořápce, rozkrajování jablíček. Děti si s chutí zasoutěžily na dřevených lyžích, se sněhovými koulemi házely po sněhulákovi, pouštěly ořechové skořápky, lovily vánočního kapra.

V odpoledních hodinách se rozezněla pod vánočním stromem cimbálová muzika Slavičan, při které si zazpívali jak starší, tak i mladší návštěvníci akce, ochutnali zabijačkové speciality a další chutné občerstvení.

V domku čp. 96 Nadace Jana Pivečky se předvedli velmi zruční kumštýři například v paličkování, šití papučí, drátování, keramice. Návštěvníci si zde mohli zakoupit krásné výrobky i vánoční oplatky.

Byly vybrány krásné obrázky od dětí, které kreslily do soutěže vyhlášené Nadací Jana Pivečky na téma Vánoce našich dědečků a babiček. Tyto obrázky budou vyhodnoceny v měsíci lednu na Nadaci Jana Pivečky.

Hodinový program sboru Svatý Pluk z Uherského Hradiště vnesl svými písněmi jak rockovými tak i vánočními mezi dav lidí přátelství, lásku, klid a pohodu, která patří k nastávajícím vánočním svátkům. I počasí se umoudřilo, když slyšelo tak krásné zpěvy. Po projevu starosty dostali občané města jako dárek nasvícený vánoční strom a večerní ohňostroj.

Za takto zdařenou akcí stojí vždy velký organizační tým, kterému je zapotřebí moc poděkovat. Jsou to firmy Malsped - doprava a spedice, Slavičínské lesy, s. r. o., Aranžérské služby Miroslav Šilhánek, Služby města Slavičín, ELVA, sdružení Rytíři a Lapkové z Vítkova, Klub důchodců ve Slavičíně, Městský klub a infocentrum, zvukař Petr Svoboda, moderátoři a další organizátoři z Gymnázia Jana Pivečky.

Marie Studeníková

Zveřejněno 19.12.2007 v 09:43 hodinCopyright 1998-2022 © infoSystem.cz